Strony anglojęzyczne do nauki włoskiego

Nauka języka włoskiego w naszym kraju nie jest taka popularna jak mogłoby na to wskazywać. Przykładem jest tutaj fraza nauka włoskiego, która jest wpisywana w wyszukiwarkę internetową 2000 razy na miesiąc. Dla porównania fraza nauka niemieckiego w tym samym czasie potrafi osiągnąć 10 000 zainteresowanych. To nawet pięć razy więcej uczących się języka. Oczywiście to ma swoje złe i dobre strony.

Pierwszym plusem jest fakt iż coraz mniej ludzi wyjeżdża do Włoszech do pracy przez co nam polakom łatwiej znaleźć tam pracę. Z drugiej zaś strony nauka włoskiego jest tak niszowym rynkiem, że istnieje mało pomocy naukowych w języku polskim.

Dla kogo jest ten wpis?

Ten wpis przygotowałem dla osób, które rozumieją język czytany i mówiony w języku angielskim. Dziś porozmawiamy o ciekawych miejscach na stronach anglojęzycznych, które pozwolą za darmo nauczyć się włoskiego do poziomu średnio zaawansowanego.

Czy język włoski jest popularny w USA/Kanadzie/UK/Australii itp.?

NIE. Niestety nie… Z tego względu nie ma zbyt dużo dobrej jakości stron www. Dobrych jest na tyle, że moglibyśmy policzyć na palcach u rąk. Jednak strony i tak są o dużo lepsze od większości polskich darmowych serwisów. Przede wszystkim – lekcje piszą specjaliści w tej dziedzinie. Oczywiście zawsze można w późniejszym okresie korzystać ze stron www Włochów o angielskim, ale o tym napiszę kiedy indziej. Tu wymagane będzie dobre opanowanie podstaw włoskiego i kilku zasad gramatycznych + minimum 1000 słówek. Ale spokojnie do tego jeszcze dojdziemy (bo takich stron jest dużo!) 😉

Rocket Languages do pojedynczych informacji

strony-do-nauki-wloskiego

Znajdziecie ją pod adresem www.rocketlanguages.com/italian/learn/seasons-meetings-in-italian/

To strona z której korzystałem od czasu do czasu kiedy chciałem przypomnieć sobie jakieś słówko, które wypadło mi z głowy. Wielkim plusem na tej stronie są ścieżki dźwiękowe z nagraną wymową jak i cała masa prostych, ale przydatnych do nauki zdań w języku włoskim. Zaraz po przejściu na takie zakładki jak „Months in Italian”, po prawej stronie macie dostęp do spisu lekcji na ich stronie. Fajnie, że wiedza jest podzielona pomiędzy gramatykę, włoskie słówka, czy zdania. Kolejną fajną rzeczą na tej stronie jest forum językowe, które może z czasem będzie przynosić duże korzyści dla nas uczniów (zawsze można zadać jakieś trudne pytanie). Ja obecnie zliczyłem na forum włoskiego około 800 tematów do przeczytania (z których może 30% jest warte uwagi) Zawsze to coś 😉

W każdym razie polecam stronę, bo na sam początek jest w sam raz 😀

Weilà Tom – coraz więcej włoskiego na youtubie

strony-do-wloskiego

Znajdziesz pod linkiem www.youtube.com/user/Txxytu

Swojego czasu oglądnąłem chyba 4 filmiki z ciekawości i muszę przyznać, że ogląda się go bardzo przyjemnie. To taka odskocznia od tych wszystkich kursów włoskiego, które nagrywane są przy tablicy i gdzie trzeba słuchać wymuszonego sztucznego języka, który totalnie do nauki przez internet nie pasuje.

Tą opcję jednak polecam osobom, które chociaż opanowały kurs podstaw włoskiego, który jest umieszczony na stronie głównej podstaw wloskiego. Tom też ma trochę kursów dla początkujących, ale z tego co widziałem – szybko miesza i wprowadza nowe informacje, wiec bez powtarzania filmu 15 raz może być mały problem. W każdym razie polecam. Jeśli jesteś na etapie średnio zaawansowanym ta opcja jest jak najbardziej dla Ciebie. Problemem jest tutaj wyszukanie poszczególnych lekcji, bo trzeba grzebać po całym kanale na yt co nie sprawia na pewno nikomu przyjemności.

+ Z tego co widziałem publikuje on dość systematycznie tak więc można z tygodnia na tydzień uczyć się coraz więcej.

Lingo Lab – kolejny kanał na YT

wloski-na-filmach

www.youtube.com/user/LavoriInCorsoGenova <- link do kanału

Niestety nie mogę potwierdzić tego, czy na kanale nie ma błędów merytorycznych, ponieważ sam oglądnąłem jeden filmik. Plusem jest tutaj obszerny kurs włoskiego, który ma aktualnie 67 lekcji. Z tego co zdążyłem zobaczyć to raczej kanał dobry do powtórki, bo autor wstawia prosto z mostu dużą ilość wiedzy, tabelki i suche dane. Plusem jest tutaj praktyczność wiedzy. Patrząc po ocenach, kanał chwali bardzo dużo osób.

UPDATE

Obejrzałem kolejny film, polecam uczyć się z tej strony gramatyki, naprawdę polecam…

Czy to wszystkie dobre strony?

Oczywiście, że nie. Po prostu skończę ten wpis na trzeciej stronie, bo artykuł ma już grubo ponad 600 słów i wątpię, aby dużo osób doczytało go do samego końca. Postaram się wrócić do tego tematu wkrótce i podać wam kilka kolejnych stron do nauki włoskiego przez internet. Może tym razem coś dla bardziej zaawansowanych poziomem osób 😉 W każdym razie jak sami zobaczycie po nauce, strony, które są za darmo po angielsku są niejednokrotnie lepsze niż książki do nauki włoskiego, które można kupić w sklepie w Polsce.

Jeśli komuś mało, polecam ustawić w przeglądarce Google język angielski i angielski region, a następnie wpisać italian course. Wyniki wyskoczą same 🙂

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz