Obozy językowe dla młodzieży we Włoszech

Chciałbyś wyjechać do Włoch i przy tym nauczyć się efektywnie języka włoskiego? Dobrym pomysłem jest połączenie wakacji z intensywnym kursem języka włoskiego. Będąc w tym państwie nauczysz się nie tylko języka, ale będziesz miał możliwość również poznać kulturę oraz zwyczaje Włochów. Obozy językowe są idealnym pomysłem dla osób, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności językowe. Jeżeli w przyszłości wiążesz swoje życie z Półwyspem Apenińskim powinieneś zacząć naukę języka włoskiego już teraz.

Dlaczego powinieneś pojechać na obóz?

Nie jesteś pewny czy opłaca się skorzystać z ofert nauki języka włoskiego na obozach językowych? Jeśli chcesz naprawdę szybko nauczyć się komunikatywnie porozumiewać z rodowitymi Włochami, tylko kurs może Ci w tym pomóc. Uczestnicząc w kursie poznasz zarówno słownictwo jak i zasady gramatyki. Zdobędziesz umiejętność swobodnego mówienia w codziennych sytuacjach. Dobrym pomysłem jest wybranie obozu, na którym będziesz miał możliwość zamieszkania z włoską rodziną. Poznasz zwyczaje i tradycje jakie panują u prawdziwych Włoszech.
Przebywanie z rodziną, która naturalnie mówi w języku włoskim pozwoli Ci wsłuchać się w ich akcent. Pamiętaj, że taki wyjazd do włoskiej rodziny wraz z wiekiem jest coraz trudniejszy, ponieważ mniej rodzin będzie chciało Cię przyjąć pod swój dach (nie ma możliwości wyjazdu z Erasmusa).

Jaki program wycieczki wybrać?

Programy obozów językowych do Włoch są bardzo zróżnicowane. To do Ciebie należy decyzja, który z nich wybierzesz. Powinieneś zastanowić się czy chcesz cały czas, który spędzisz we Włoszech poświęcić na naukę. Możesz jednak zdecydować się na kurs powiązany z zwiedzaniem Włoch oraz uczestniczeniem w różnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będziesz miał okazję poznać życie codzienne Włochów oraz nawiązać nowe międzynarodowe przyjaźnie. Spróbujesz również lokalnych przysmaków i kuchni włoskiej. Obóz ten stanie się nie tylko czasem intensywnej nauki, ale również okazją do przeżycia niezwykłej przygody. Pamiętaj, że będzie to czas zarówno kształcenia się jak i dobrej zabawy. Nie czekaj więc z decyzją, tylko już teraz zacznij szukać dla siebie idealnego kursu, jeśli faktycznie zależy Ci na nauczeniu się języka.

Z jakiego powodu warto znać język włoski?

Język włoski staje się coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi. Jest on jednym z najbardziej lubianych języków w Europie. Uważany jest również za jeden z najpiękniejszych języków świata. Wyróżnia się on na początku nauki swoją prostotą słownictwa oraz gramatyki. Zastanawiasz się, dlaczego warto dobrze znać język włoski? Każda znajomość nowego języka ułatwia nam funkcjonowanie w świecie. Kiedy masz plany, aby w przyszłości zamieszkać, w którymś z włoskich miasteczek musisz umieć posługiwać się językiem. A może wiążesz swoją przyszłość ze studiowaniem filologii włoskiej ? Dobrze jest również pamiętać, że językiem włoskim posługujemy się nie tylko w samej Italii, ale także w takich miejscach jak: Szwajcaria, Malta, San Marino czy Watykan. Znajomość włoskiego może Ci się przydać podczas wymiany studenckiej. Będąc we Włoszech po kursie uświadomisz sobie jak wiele już potrafisz i zobaczysz, że było warto poświęcić swój wolny czas na naukę tego pięknego języka.

Dodaj komentarz