Czy warto zwiedzić Włochy? W jaki sposób?

Włochy to piękny kraj. Jeśli zastanawiasz się gdzie spędzić najbliższe wakacje. Zadajesz sobie pytanie: zostać w kraju czy lepiej wyjechać za granicę? Jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę zaplanuj wyjazd do Włoch, które są jednym z najciekawszych państw w Europie.

Decydując się na wyjazd na Półwysep Apeniński masz pewność dobrej pogody, ciekawych atrakcji i pięknych widoków. Naprawdę pięknych! Pamiętaj, żeby swój czas w tym miejscu rozplanować pomiędzy odpoczynek na plaży (i tutaj trzeba wiedzieć, które plaże wybrać, bo niektóre są zaśmiecone), jak i zwiedzanie miast i zabytków. Nie zmarnuj żadnego dnia, który spędzisz we Włoszech!

Biuro podróży, czy swój własny plan na wyjazd?

Kiedy już podejmiesz decyzję o wyjeździe do Włoch masz dwie opcje rozplanowania wycieczki. Możesz skorzystać z usług biura podróży lub podjąć się organizacji całych wakacji na własną rękę. Tą ostatnią opcję polecam osobom, które dobrze znają język włoski.
Pamiętaj, że wybierając wyjazd z biurem podróży zgadzasz się na program wycieczki jaki został Ci zaproponowany. Biura podróży mają bardzo dużą ofertę podróży do Włoch. Wybierz więc taką wyprawę, która najbardziej Ci odpowiada. Jeżeli stawiasz na odpoczynek, nie decyduj się na wycieczkę objazdową, tylko wybierz wakacje w kurortach. Nie lubisz być ograniczany i postanowiłeś, że sam zorganizujesz cały wyjazd, przemyśl kwestię transportu, hoteli oraz atrakcji z jakich będziesz chciał skorzystać. Nie zapomnij także o zaplanowaniu programu zwiedzania poszczególnych zabytków.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

To temat długi jak rzeka. We Włoszech istnieje naprawdę wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Takich jak chociażby cała Florencja 😉

Włochy mają całą masę przeróżnych miast, więc zwiedzanie ich musisz dopasować pod swoje zainteresowania i preferencje. Jeśli jesteś miłośnikiem mody wybierz się do Mediolanu, kiedy interesuje Cię sztuka odwiedź niesamowitą Florencję. A może chcesz spędzić wyjątkowy czas z bliską dla ciebie osobą? Idealnym pomysłem jest wyjazd do romantycznej Wenecji. Atrakcje jakie tam znajdziesz gwarantują Ci niezapomniane chwile. Kiedy przebywasz już we Włoszech koniecznie wybierz się do Rzymu, czyli tak zwanego „Wiecznego Miasta”. W Rzymie odwiedź takie zabytki jak: Koloseum, Panteon i Watykan. Spędź także czas na przynajmniej jednym zabytkowym placu Włoch. Możesz wybrać Piazza di Spagna, plac św. Piotra w Watykanie czy Piazza Navona.

Czy kurorty to dobre miejsce na odpoczynek?

Tą opcję polecam osobom, które wyjeżdżają do Włoch, aby odpocząć i skorzystać ze słonecznych dni na plaży. Kurorty nadmorskie są do tego doskonałym miejscem. Wybrzeże Toskanii, Adriatyku a może Riwiera Włoska? To od Ciebie zależy do jakiej miejscowości się wybierzesz! Każde z tych miejsc zachwyci Cię pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i klimatycznymi restauracjami, które tętnią życiem do późnych godzin wieczornych. Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody znajdziesz spokojne miejsca, w których będzie spokój, cisza i towarzysząca Ci natura. W miasteczkach nadmorskich życie toczy się przez całą dobę. Kiedy stawiasz tylko na wypoczynek, nie musisz brać udziału w dyskotekach czy chodzić po klubach. To Ty decydujesz jak chcesz spędzić dany dzień.

Dodaj komentarz