Kalendarz aktualizacji Marzec-Kwiecień 2017

Język włoski już na dobre zadomowił się pod nazwą podstawywloskiego.pl. Mimo, że nie pisałem na blogu od listopada, cała platforma edukacyjna uległa konkretnym zmianom. W tym artykule podsumuję efekty prac i plany dotyczące podstaw włoskiego na przyszłość. Zapraszam!

Podstawywloskiego istnieją już 6 miesięcy!

Pierwszy post dotyczący języka włoskiego napisałem 11 Września 2016 roku, dokładniej była to sama strona główna z zapowiedzią powstania kursu. Podstawywloskiego.pl tym samym są już pół roku dostępne za darmo! Sporo czasu co nie? Obserwując tempo prac to może wcale nie tak dużo – jest jeszcze sporo do zrobienia. Co się przez ten czas zmieniło? Czas na skrupulatne podsumowanie!

Kurs włoskiego posiada już (prawie) 11 lekcji!

… prawie, bo od 6 dni nie udało mi się dokończyć 11-nastej lekcji. Postaram się zrekompensować te małe opóźnienie dodatkowymi pomocami naukowymi 😉 Jedenaście praktycznych lekcji to:

  • 52 pliki audio;
  • kilkadziesiąt praktycznych zdań;
  • 15 stron w Wordzie;
  • pierwsi stali fani podstawwloskiego!

a przecież podstawywloskiego to nie tylko kurs!

Słowniki tematyczne

Jestem dumny ogłosić wszem i wobec, że słowniki tematyczne dostępne pod tym adresem, doczekały się 21 edycji! Każdy słownik tematyczny został wyposażony w rodzaj rzeczownika.

babcia – la nonna ż

„la” to odmieniony rodzajnik określony dla rodzaju żeńskiego. „Ż” oznacza żeński. Wszystko czytelne?

Porady gramatyczne!

Nie z samych słówek człowiek żyje. Gramatyka do której link znajdziecie w menu stawia swoje pierwsze dorosłe kroki. Istnieje 7 lekcji gramatycznych, z czego temat rodzajników niemieckich (już prawie) wyczerpałem. Cieszy mnie to, bo co jak co, ale nie lubię pisać o gramatyce.

Kalendarz aktualizacji Marzec-Kwiecień 2017!

Marzec i Kwiecień to kolejne miesiące intensywnego rozwoju podstaw włoskiego. Do samouczka języka włoskiego ze strony głównej dodam 3 nowe lekcje i dokończę temat liczb po włosku. Marzec 2017 nie będzie obfitował w tak dużo zmian jak Kwiecień. Zanim zacznę opowiadać dalej, czas odpowiedzieć na wasze pytanie.

Słowniki tematyczne do druku?

Na podstawach niemieckiego, stronie i społeczności, którą bezwarunkowo kocham – dodałem do każdego z +80 słowników pliki do druku. Nie dziwię się, że spotkało się to z dużym odzewem i piszecie do mnie, czy podstawy włoskiego dostaną tą samą opcję. Pokrótce odpowiadam…

…dostaną! 😉

Terminu obiecać nie mogę, bo za tymi stronami nie stoi cała gwardia pracowników 😉 W każdym razie możliwym terminem jest połowa Kwietnia.

Jeszcze raz o aktualizacjach

Nie obiecuję konkretnych dat, obiecam ilość. Na przestrzeni Marca-Kwietnia 2017 roku dodam:

  • pełną 11-stą lekcję;
  • 3 nowe lekcje do kursu;
  • 3 lekcje gramatyczne;
  • 3 słowniki tematyczne;
  • opcję wydruku słownictwa!

Dodaj komentarz