Ile kosztuje noc w hotelu we Włoszech?

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Jedni spędzają je na kanapie przed telewizorem, a drudzy planują, kolekcjonują masę wspomnień i przygód! Czy kierunek Włochy musi być drogi? Ile kosztuje noc w hotelu? Gdzie szukać? Witaj na wakacyjnych podstawach włoskiego!

Wakacje z Polonią?

Zanim zdecydujesz się na pobyt w hotelu, za który zapłacisz minimum €30/noc, zapytaj o przenocowanie na podstawachniemieckiego! Wystarczy, że wejdziesz na nasz profil na facebooku i zadasz pytanie o możliwość noclegu. Nie dość, że nocleg dostaniesz za pół darmo, to w dodatku zaoszczędzisz dużo czasu i poznasz nowe osoby! Rozważ tą opcję, przed podjęciem ostatecznej decyzji!

Poniżej nie przedstawię konkretnych ofert, ale porady, które pozwolą na znalezienie zakwaterowania w dobrej cenie.

Unikaj Sierpnia!

W celu napisania tego artykułu sprawdziłem setki hoteli z Rzymu, Wenecji, Florencji, Sycylii i Sardynii. Włosi mają bardzo rozbudowaną ofertę hotelową, ale odradzałbym wybierać się na wakacje w Sierpniu, gdzie cała Europa wybiera się do Włoszech, a ceny szybują w kosmos.

Szukaj przez portale, a potem…

Najprościej szukać na portalach typu booking.com. Wybieramy miejscowość, która nas interesuje i przeglądamy oferty. Wybieraj hotele z „pogranicza” centrum miasta – unikniesz opłat za komunikację miejską, dojazd do interesujących miejsc będzie krótszy, a za hotel zapłacisz mniej.

Gdy już znajdziemy interesującą nas ofertę mamy dwa wyjścia:

  • rezerwujemy wizytę przez portale i płacimy prowizję (około €10 na kwocie 60€)
  • dzwonimy bezpośrednio do hotelu, unikamy prowizji dla pośrednika

Trochę języka włoskiego się przyda

Bez kompletnego pojęcia o języku włoskim, trafimy na gorszej jakości hotele z wysoką ceną. Jeśli chcemy zaoszczędzić na wyprawie, warto poznać podstawy włoskiego. Słownictwo z zakresu wyżywienia, nazw pomieszczeń, czy wyposażenia pokoju jest obowiązkowe. Wszystko to znajdziesz na naszej stronie za darmo.

Rezerwuj hotel kilka miesięcy wcześniej

Wynajem hotelu na ostatni moment wiąże się z wyższymi kosztami pobytu. Jeśli zadzwonisz kilka miesięcy przed sezonem, możesz wytargować upusty 10, czy 20%. Przy okazji zapytaj się czy wiedzą o lokalnych promocjach na atrakcje oraz szukaj ofert na lot samolotem. W końcu €1 to 4 złote 😉 Każdy grosz się liczy!

Używaj google maps

Wybrany już hotel sprawdź na mapach google. Jak ma się sprawa z dojazdem, czy jest to wygodne miejsce do rozpoczęcia zwiedzania. Nie zapomnij o prześwietleniu opinii!

Średnie ceny we Włoszech!

Podsumowując ten artykuł, wspomnę jeszcze o średnich cenach za jedną noc w hotelu.

Najtańsze oferty zaczynają się od €25-30/noc. Z wyżywieniem musimy płacić najczęściej dodatkowe €10 (lepiej wyjdziemy, jeśli kupimy część prowiantu w Polsce). Jeśli liczymy na wysokie standardy i dobrą lokalizację, to €140 na dwie osoby nam nie wystarczy. Minimalne ceny hoteli są podobne w każdej miejscowości.

To tyle! 😉

Dodaj komentarz