Florencja – jedno z najciekawszych miast we Włoszech

Florencja jest najchętniej odwiedzanym miastem przez miłośników sztuki. Wyróżnia się ona dużym przepychem oraz bogatą architekturą. Związani są z nią malarze, poeci, rzeźbiarze i architekci epoki baroku. Jest także uważana za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Stolica Toskanii oferuje nam wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednak, aby je wszystkie zobaczyć nie wystarczy być tam jeden dzień. Kiedy planujesz wycieczkę do Florencji powinieneś zrobić plan miejsc, które koniecznie chcesz zobaczyć. Zwiedzenie tego pięknego miasta może być dla Ciebie niesamowitym doświadczeniem.

Galeria Uffizi – musisz ją odwiedzić!

Uffizi jest to galeria sztuki, która posiada bogate zbiory sztuki znanych artystów. Galeria ta jest jednym z najstarszych muzeów jakie znajdują się w Europie. Jeśli interesuje Cię malarstwo europejskie i włoskie powinieneś się tam wybrać. Galeria ma do zaproponowania ponad 45 sal,
w których znajdują się zbiory. Znajdziemy w niej obrazy znanego Sandra Botticellego pod tytułem „Madonna”, „Wiosna” czy „Narodziny Wenus„. Możemy również podziwiać tam obraz „Święta Rodzina” Michała Anioła oraz „Wenus z Urbino” Tycjana. W muzeum mieści się także galeria autoportretów słynnych malarzy oraz obrazy z podobiznami dawnych władców. Jeśli jesteś osobą, która kocha sztukę, musisz odwiedzić Galerię Uffizi.

Przy okazji gdy jesteśmy już przy temacie miast. Zapraszam do lekcji na temat nazewnictwa miast w języku włoskim.

Katedra Santa Maria del Fiore symbolem Florencji

katedra-santa-maria-del-fiore-pl

Jest to kościół zaprojektowany przez Arnolfa di Cambio. Zachwyca on swoją bogatą architekturą, którą możemy podziwiać w samym centrum miasta. Fasada bazyliki wykonana jest z białego, różowego i zielonego marmuru. Kolory te nadają jej bajecznego niepowtarzalnego wyglądu.
Na obramowaniach przed wejściem znajdują się płaskorzeźby, które przedstawiają postacie związane z religią. Duże wrażenie robi również kopuła oraz dzwonnica na które można wejść, aby podziwiać miasto. Katedra zachwyci nas swoją budową zarówno w dzień jak i w nocy. Jako symbol miasta posiada nocną iluminację co sprawia, że rozpoznamy ją bez żadnych trudności. Katedrę zobaczymy także jako motyw używany w serii gier Assassin’s Creed.

Ogrody Boboli

Masz już dość zwiedzania zabytkowych miejsc i chciałbyś gdzieś odpocząć? Szukasz miejsca, w którym jest mniej ludzi, cisza i spokój od miejskiego gwaru? Ogrody Boboli są do tego doskonałym miejscem. Przebywając w nich będziesz mógł się spokojnie zrelaksować na łonie natury i podziwiać rzadkie odmiany roślin. W parku znajdziesz wiele fontann, rzeźb, sztucznych grot oraz amfiteatr. Ogród ten znajduje się na wzgórzu, z którego można podziwiać piękny widok na najbliższą okolicę.

Pierwszy most Florencji

most-we-florencji-slawny

Most Vecchio jest pierwszym mostem jaki wybudowano we Florencji. Łączy on Palazzo Vecchio z Palazzo Pitti. Nazywany jest mostem Złotników, ponieważ książę Cosimy kazał w nim stworzyć sklepy oraz warsztaty dla złotników. Aktualnie znajdują się tam sklepiki o charakterze turystycznym oraz warsztaty rzemielśnicze. Na środku mostu znajduje się punkt widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę rzeki oraz miasta. Jest on także jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Florencji, warto więc go zobaczyć.

Komentarze (1)

  1. Super. Dziękuje bardzo za informacje. Pozdrawiam

Dodaj komentarz