3 najlepsze miejsca do aktywnego wypoczynku we Włoszech

Twoje wymarzone wakacje we Włoszech nie muszą być związane tylko ze zwiedzaniem i wypoczywaniem na piaszczystej plaży. Półwysep Apeniński ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji. Parki rozrywki, które możesz tam znaleźć zapewnią Ci niesamowitą przygodę oraz niezapomniane emocje. Nie ważne, że jesteś już dorosłym człowiekiem. Pamiętaj, że każdy z nas ma coś w sobie z dziecka. Nie przejmuj się opinią innych ludzi i daj się ponieść szaleństwu!

Movieland Park Canevaworld i Caneva Aquapark

Jedna z atrakcji w praku nosząca nazwę Kitt Super Jet

Jedna z atrakcji w praku nosząca nazwę Kitt Super Jet
źródło canevaworld.it

Movieland Park położony jest nad największym jeziorem we Włoszech, czyli jeziorem Garda. Jego oferta opiera się na parku rozrywki oraz aquaparku. Park rozrywki poświęcony jest postaciom ze świata filmu. Znajdziesz tam takie atrakcje jak roller coaster, który przemierzy trasę raz przodem i raz tyłem. Dla ludzi o mocnych nerwach przygotowano The horror house. Nie boisz się przerażających rzeczy? Koniecznie idź do domu strachu, a doświadczysz niesamowitych emocji. Jeśli jesteś osobą kochającą adrenalinę, możesz udać się na The Hollywood Action Tower, czyli wieżę swobodnego spadania. Całą wycieczkę w parku uprzyjemnią Ci pokazy filmowe. Park wodny Movieland oferuje rozrywki wodne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jedną z największych atrakcji są różnego rodzaju zjeżdżalnie. Warto wiedzieć, że cały aquapark ma charakter wyspy karaibskiej. W obu parkach masz gwarantowaną świetną zabawę oraz poczucie dobrze spędzonego czasu.

Rainbow Magickland

Zdjęcie prezentujące Rainbow Magicland żródło branditaliamagazine[kropka]com

Zdjęcie prezentujące Rainbow Magicland
żródło branditaliamagazine[kropka]com

Park rozrywki Rainbow Magickland jest największym wesołym miasteczkiem w środkowej Italii. Jest on porównywany swoją atrakcyjnością do znanego nam wszystkim Disneylandu. Rainbow Magickland oferuje atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W parku mamy możliwość skorzystania z roller coastera, który osiąga prędkość 100 km/h. Do innych rozrywek zaliczają się atrakcje wodne, niezawodne w upalny dzień. Rafting na pontonach przez rwącą rzekę bez wątpienia doda nam ochłody. Wesołe miasteczko zachęca również do odwiedzenia planetarium z kinem 4D i teatrów. Jeżeli zamierzasz wybrać się tam z dziećmi pamiętaj, że są tam specjalne atrakcje dla dziewczynek i chłopców.

Mirabilandia

Wejście do Mirabilandia, źródło Angelo Penone/wiki

Wejście do Mirabilandia, źródło Angelo Penone/wiki

Jest to Włoski park rozrywki, który znajduje się niedaleko Rawenny. Wesołe miasteczko zostało podzielone na siedem stref. Warto wymienić między innymi: atrakcje dla dzieci, przygodowe, plaża z basenami i zjeżdżalniami, atrakcje z Krainy Majów czy tradycyjne wesołe miasteczko. Jednymi z najpopularniejszych rozrywek są dwa roller costery: iSpeed oraz Katun. Nie można także ominąć takiej atrakcji jak diabelski młyn i zjazdu po wodnym torze. Jeżeli chcemy zobaczyć cały park rozrywki z kilku metrów nad ziemią możemy skorzystać z Mirabilandia Express. Dla ludzi, którzy nie są miłośnikami adrenaliny znajdą się inne rozrywki. Zaliczyć do nich możemy różne pokazy akrobatyczne czy oglądanie filmów w kinie 4D. Mirabilandia to park rozrywki, który ma Ci wiele do zaoferowania. Każdy miłośnik dobrej zabawy powinien się tam wybrać.

Komentarze (2)

  1. kuchniabellissima
    20 grudnia 2016 - 10:00

    Fajny blog. Jest tu dużo przydatnych informacji ? Jak na razie zwiedziłam tylko okolice Katani na Sycylii, ale w przyszłości chciałabym zwiedzić wiele zakątków.

  2. Super blog.

Dodaj komentarz