Strony anglojęzyczne do nauki włoskiego

Nauka języka włoskiego w naszym kraju nie jest taka popularna jak mogłoby na to wskazywać. Przykładem jest tutaj fraza nauka włoskiego, która jest wpisywana w wyszukiwarkę internetową 2000 razy na miesiąc. Dla porównania fraza nauka niemieckiego w tym samym czasie potrafi osiągnąć 10 000 zainteresowanych. To nawet pięć razy więcej uczących się języka. Oczywiście to ma swoje złe i dobre strony. (więcej…)

Od czego zacząć naukę języka włoskiego

Każdy kiedyś musi rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym. Czasami ta podróż może pozwolić nam na szybkie nauczenie się dialektu, a czasami nauka jednego języka będzie zabierała nam sen z powiek. To norma. W tym wpisie opowiem o tym jak efektywnie uczyć się języków obcych. Zapraszam! (więcej…)

Ile kosztuje noc w hotelu we Włoszech?

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Jedni spędzają je na kanapie przed telewizorem, a drudzy planują, kolekcjonują masę wspomnień i przygód! Czy kierunek Włochy musi być drogi? Ile kosztuje noc w hotelu? Gdzie szukać? Witaj na wakacyjnych podstawach włoskiego! (więcej…)

Kalendarz aktualizacji Marzec-Kwiecień 2017

Język włoski już na dobre zadomowił się pod nazwą podstawywloskiego.pl. Mimo, że nie pisałem na blogu od listopada, cała platforma edukacyjna uległa konkretnym zmianom. W tym artykule podsumuję efekty prac i plany dotyczące podstaw włoskiego na przyszłość. Zapraszam! (więcej…)

Gdzie studiować? Studiuj we Włoszech!

Jesteś osobą, która od dziecka marzyła o wyjeździe do Włoch? Jeżeli zdałeś dobrze maturę i znasz język włoski w stopniu komunikatywnym, możesz spełnić swoje pragnienie! Wystarczy, że weźmiesz udział w rekrutacji na studia, w jednym z włoskich uniwersytetów. Studiowanie we Włoszech na pewno stanie się dla Ciebie niesamowitym doświadczeniem. Będziesz miał okazję nie tylko uczyć się w pięknym miejscu, ale także poznać jego kulturę oraz tradycję. Czas jaki tam spędzisz to idealna pora na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. (więcej…)

Ciekawe wyzwanie? Matura z języka włoskiego!

Jesteś w klasie maturalnej i czeka Cię egzamin dojrzałości? Przed Tobą do podjęcia kilka poważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór języka, jaki zamierzasz zdawać na maturze. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, powinieneś dobrze zastanowić się nad swoimi preferencjami językowymi oraz nad tym co zamierzasz robić w przyszłości. Kiedy masz plany podjęcia studiów związanych z italianistyką lub chcesz wyprowadzić się do Włoch zdaj na maturze język włoski. (więcej…)

3 najlepsze miejsca do aktywnego wypoczynku we Włoszech

Twoje wymarzone wakacje we Włoszech nie muszą być związane tylko ze zwiedzaniem i wypoczywaniem na piaszczystej plaży. Półwysep Apeniński ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji. Parki rozrywki, które możesz tam znaleźć zapewnią Ci niesamowitą przygodę oraz niezapomniane emocje. Nie ważne, że jesteś już dorosłym człowiekiem. Pamiętaj, że każdy z nas ma coś w sobie z dziecka. Nie przejmuj się opinią innych ludzi i daj się ponieść szaleństwu! (więcej…)

Florencja – jedno z najciekawszych miast we Włoszech

Florencja jest najchętniej odwiedzanym miastem przez miłośników sztuki. Wyróżnia się ona dużym przepychem oraz bogatą architekturą. Związani są z nią malarze, poeci, rzeźbiarze i architekci epoki baroku. Jest także uważana za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Stolica Toskanii oferuje nam wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednak, aby je wszystkie zobaczyć nie wystarczy być tam jeden dzień. Kiedy planujesz wycieczkę do Florencji powinieneś zrobić plan miejsc, które koniecznie chcesz zobaczyć. Zwiedzenie tego pięknego miasta może być dla Ciebie niesamowitym doświadczeniem. (więcej…)

Obozy językowe dla młodzieży we Włoszech

Chciałbyś wyjechać do Włoch i przy tym nauczyć się efektywnie języka włoskiego? Dobrym pomysłem jest połączenie wakacji z intensywnym kursem języka włoskiego. Będąc w tym państwie nauczysz się nie tylko języka, ale będziesz miał możliwość również poznać kulturę oraz zwyczaje Włochów. Obozy językowe są idealnym pomysłem dla osób, które chcą zdobyć praktyczne umiejętności językowe. Jeżeli w przyszłości wiążesz swoje życie z Półwyspem Apenińskim powinieneś zacząć naukę języka włoskiego już teraz. (więcej…)

Czego nie wiedziałeś o Włoszech?

Włochy są bardzo specyficznym państwem. Jest wiele ciekawostek na ich temat o których możesz nie mieć zielonego pojęcia. Warto wiedzieć, że każda wioska oraz miasto ma swojego patrona. Czy zdajesz sobie sprawę jakie są najbardziej znane włoskie przesądy? Ilu Polaków mieszka na półwyspie Apenińskim i czy dobrze im się tam żyje? Jakich gestów nie należy używać, aby nie zaliczyć wpadki? To kilka pytań, na które znajdziesz odpowiedź w tym artykule. (więcej…)

Czy warto zwiedzić Włochy? W jaki sposób?

Włochy to piękny kraj. Jeśli zastanawiasz się gdzie spędzić najbliższe wakacje. Zadajesz sobie pytanie: zostać w kraju czy lepiej wyjechać za granicę? Jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę zaplanuj wyjazd do Włoch, które są jednym z najciekawszych państw w Europie.

(więcej…)